Mš Fr.Ondříčka - 1.třída v karanténě

Na základě hlášeného potvrzeného onemocnění COVID-19 v MŠ Františka Ondříčka zasílám v příloze instrukce pro rodiče dětí a zaměstnance školy, které byli s onemocněním COVID-19 v kontaktu dne 1. 2. 2021

Všem osobám v kontaktu je nařízena domácí karanténa na dobu 10 dní od rizikového kontaktu, tj. do 11. 2. 2021

Prosíme rodiče dětí, aby u dětí zajistili odběr na COVID-19 v termínu do 11. 2. 2021. Odběry se dle Hlavní hygieničky provádějí všem bez rozdílu věku, 14 denní karanténa NENÍ MOŽNÁ.

Je nutné kontaktovat příslušného pediatra dítěte, oznámit karanténu dítěte a požádat o vystavení el. žádanky na odběr. Karanténu eviduje pediatr na základě Vaší telefonické komunikace s ním, po celou dobu karantény se dítě musí zdržovat pouze v místě adresy pobytu a musí omezit styk s ostatními osobami, nesmí ven, nesmí do školy! Totéž platí pro pedagogy a pracovníky, kteří byli v rizikovém kontaktu s COVID pozitivním, ale odběr je u nich nutný. Karanténu a el. žádanku jim vystaví jejich praktický lékař.

V případě, že by již některé dítě či zaměstnanec školky Covid – 19 prodělali v průběhu posledních 90 dní, karanténní opatření se na ně vztahovat nebude.

Další pokyny naleznete na webu www.msdlouha.cz ve složce dokumenty.
Děkujeme.